Hudy Allen Power Tool Tip # 2.0X90MM - HD112071
or 4 payments of $7.09 with
Info
Description
Allen 2.0 x 90mm power tool tip made from HUDY Spring Steel™.
HUDY offers a range of power tool tips for electric screwdrivers, manufactured from world-renowned HUDY Spring Steel™ and available in most popular sizes. The end of the tips are manually grounded for maximum precision and perfect fit to the fastener, and additionally heat treated and hardened for maximum life.
Description
SpecificationsAllen 2.0 x 90mm power tool tip made from HUDY Spring Steel™.
HUDY offers a range of power tool tips for electric screwdrivers, manufactured from world-renowned HUDY Spring Steel™ and available in most popular sizes. The end of the tips are manually grounded for maximum precision and perfect fit to the fastener, and additionally heat treated and hardened for maximum life.
Allen 2.0 x 90mm power tool tip made from HUDY Spring Steel™.
HUDY offers a range of power tool tips for electric screwdrivers, manufactured from world-renowned HUDY Spring Steel™ and available in most popular sizes. The end of the tips are manually grounded for maximum precision and perfect fit to the fastener, and additionally heat treated and hardened for maximum life.
| SKU | HD112071 |
| Barcode # | 8581701120713 |
| Brand | HUDY |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock