IBG 1/700 HMS Harvester 1943 British H-class Destroyer Plastic Model Kit
or 4 payments of $7.65 with
Info
Description
IBG brings to you this highly detailed 1/700 scale plastic model kit of the "HMS Harvester 1943 British H-class Destroyer" as shown in the photos. This kit includes a large number of photo-etched parts and an instruction manual. This kit is not suitable for children under 14 years because of the small parts.
Plastic adhesive and paints are also not included.
Description
SpecificationsIBG brings to you this highly detailed 1/700 scale plastic model kit of the "HMS Harvester 1943 British H-class Destroyer" as shown in the photos. This kit includes a large number of photo-etched parts and an instruction manual. This kit is not suitable for children under 14 years because of the small parts.
Plastic adhesive and paints are also not included.
IBG brings to you this highly detailed 1/700 scale plastic model kit of the "HMS Harvester 1943 British H-class Destroyer" as shown in the photos. This kit includes a large number of photo-etched parts and an instruction manual. This kit is not suitable for children under 14 years because of the small parts.
Plastic adhesive and paints are also not included.
| SKU | IBG70010 |
| Barcode # | 4544032769086 |
| Brand | IBG Models |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockBackorder