Description
IC-2000 Gel 3/4oz/20gram hang sell card
Ic-2000 is recognized as being the strongest instant glue for non-porous surfaces. Its enhanced shock resistance, strength, and fast bonding make it ideal to use on rubber components. Ic-2000 has found a home in golf Club and speaker repair shops, and is ideal for the carbon composites used in aerospace.
- Strongest Instant Glue for non-porous surfaces
- Extra thick Glue - bonds in 10-25 seconds
- Semi-flexible bonds on hard plastics, glass, composites, metals, & rubber
Description
SpecificationsIC-2000 Gel 3/4oz/20gram hang sell card
Ic-2000 is recognized as being the strongest instant glue for non-porous surfaces. Its enhanced shock resistance, strength, and fast bonding make it ideal to use on rubber components. Ic-2000 has found a home in golf Club and speaker repair shops, and is ideal for the carbon composites used in aerospace.
- Strongest Instant Glue for non-porous surfaces
- Extra thick Glue - bonds in 10-25 seconds
- Semi-flexible bonds on hard plastics, glass, composites, metals, & rubber
IC-2000 Gel 3/4oz/20gram hang sell card
Ic-2000 is recognized as being the strongest instant glue for non-porous surfaces. Its enhanced shock resistance, strength, and fast bonding make it ideal to use on rubber components. Ic-2000 has found a home in golf Club and speaker repair shops, and is ideal for the carbon composites used in aerospace.
- Strongest Instant Glue for non-porous surfaces
- Extra thick Glue - bonds in 10-25 seconds
- Semi-flexible bonds on hard plastics, glass, composites, metals, & rubber
| SKU | BSI117H |
| Barcode # | 7336117082 |
| Brand | BOB SMITH |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock