Proline Badlands MX38 3.8in Tyres Mounted on Raid 8x32 17mm MT Wheels, F/R, PR10127-10
SKU: PRO1012710
$103.54 5% off RRP
or 4 payments of $19.82 with
Info
Description
Jetko tires are engineered for serious racers and bashers who demand consistent performance, durability, and traction across all track conditions. Whether you're running on clay, dirt, astro, or carpet, road, Jetko offers a full range of tread patterns and compounds to match your driving style and surface.
Description
SpecificationsJetko tires are engineered for serious racers and bashers who demand consistent performance, durability, and traction across all track conditions. Whether you're running on clay, dirt, astro, or carpet, road, Jetko offers a full range of tread patterns and compounds to match your driving style and surface.
Jetko tires are engineered for serious racers and bashers who demand consistent performance, durability, and traction across all track conditions. Whether you're running on clay, dirt, astro, or carpet, road, Jetko offers a full range of tread patterns and compounds to match your driving style and surface.
| SKU | JKO1601CBMSGBB3 |
| Barcode # | 4711264591062 |
| Brand | Jetko |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |