K&S 87151 STAINLESS STEEL STRIP (12IN LENGTHS) .012X1/2 (1 STRIP PER BAG X
SKU: KS87151
$1.81 5% off RRP
or 4 payments of $15.39 with
Info
Description
K&S 9319 ROUND ALUMINUM TUBE .035 WALL (36IN LENGTHS) 1/2IN (1 tube per bag x 4 bags)
Similar to our round brass tubing, but in aluminum. Aluminum is renowned for its lightweight and corrosion-resistant properties. Round aluminum tubing can be used in home décor, HVAC, arts and crafts, and more.
Description
SpecificationsK&S 9319 ROUND ALUMINUM TUBE .035 WALL (36IN LENGTHS) 1/2IN (1 tube per bag x 4 bags)
Similar to our round brass tubing, but in aluminum. Aluminum is renowned for its lightweight and corrosion-resistant properties. Round aluminum tubing can be used in home décor, HVAC, arts and crafts, and more.
K&S 9319 ROUND ALUMINUM TUBE .035 WALL (36IN LENGTHS) 1/2IN (1 tube per bag x 4 bags)
Similar to our round brass tubing, but in aluminum. Aluminum is renowned for its lightweight and corrosion-resistant properties. Round aluminum tubing can be used in home décor, HVAC, arts and crafts, and more.
| SKU | KS9319 |
| Barcode # | 614121093195 |
| Brand | K&S METALS |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |