K&S 87151 STAINLESS STEEL STRIP (12IN LENGTHS) .012X1/2 (1 STRIP PER BAG X
SKU: KS87151
$1.81 5% off RRP
or 4 payments of $3.25 with
Info
Description
K&S 9821 ROUND BRASS TUBE (300MM LENGTHS) 3MM OD X .45MM WALL (4 PIECES)
Round brass tubing, the bread & butter of the K&S brand.
Brass is a tough and long-lasting metal that stands up well to corrosion, making it a top pick for tough conditions. This versatile brass tubing finds its place in various tasks, such as plumbing, HVAC, and electrical projects. Crafted from top-notch materials, our brass tubing is user-friendly, making it perfect for DIY projects and professional endeavors alike.
Description
SpecificationsK&S 9821 ROUND BRASS TUBE (300MM LENGTHS) 3MM OD X .45MM WALL (4 PIECES)
Round brass tubing, the bread & butter of the K&S brand.
Brass is a tough and long-lasting metal that stands up well to corrosion, making it a top pick for tough conditions. This versatile brass tubing finds its place in various tasks, such as plumbing, HVAC, and electrical projects. Crafted from top-notch materials, our brass tubing is user-friendly, making it perfect for DIY projects and professional endeavors alike.
K&S 9821 ROUND BRASS TUBE (300MM LENGTHS) 3MM OD X .45MM WALL (4 PIECES)
Round brass tubing, the bread & butter of the K&S brand.
Brass is a tough and long-lasting metal that stands up well to corrosion, making it a top pick for tough conditions. This versatile brass tubing finds its place in various tasks, such as plumbing, HVAC, and electrical projects. Crafted from top-notch materials, our brass tubing is user-friendly, making it perfect for DIY projects and professional endeavors alike.
| SKU | KS9821 |
| Barcode # | 614121198210 |
| Brand | K&S METALS |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |