Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $2.99 with
Info
Description
K&S 9867 ROUND BRASS ROD (300MM LENGTHS) 4MM DIAMETER (3 PIECES)
Brass rod is a versatile material, prized for its machinability and corrosion resistance, making it suitable for a wide range of applications. It's a go-to choice in construction for crafting hardware and decorative features, finds a place in musical instruments due to its acoustic properties, and serves the automotive industry for producing decorative components and fittings.
Description
SpecificationsK&S 9867 ROUND BRASS ROD (300MM LENGTHS) 4MM DIAMETER (3 PIECES)
Brass rod is a versatile material, prized for its machinability and corrosion resistance, making it suitable for a wide range of applications. It's a go-to choice in construction for crafting hardware and decorative features, finds a place in musical instruments due to its acoustic properties, and serves the automotive industry for producing decorative components and fittings.
K&S 9867 ROUND BRASS ROD (300MM LENGTHS) 4MM DIAMETER (3 PIECES)
Brass rod is a versatile material, prized for its machinability and corrosion resistance, making it suitable for a wide range of applications. It's a go-to choice in construction for crafting hardware and decorative features, finds a place in musical instruments due to its acoustic properties, and serves the automotive industry for producing decorative components and fittings.
| SKU | KS9867 |
| Barcode # | 614121198678 |
| Brand | K&S METALS |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |