On Sale
5% OFF
Price Matchup
Description
Koswork 1/8 Buggy Tire Gluing Jig
Features
- Made from hard & high strength plastics
- Perfect professional looking glue job
- Side wall design for better gluing
- Mount tires quickly and firmly
- Simple and efficient
- Small and lightweight
- Easy to carry
- Consistent gluing all the time
- A hard paper box included
Description
SpecificationsKoswork 1/8 Buggy Tire Gluing Jig
Features
- Made from hard & high strength plastics
- Perfect professional looking glue job
- Side wall design for better gluing
- Mount tires quickly and firmly
- Simple and efficient
- Small and lightweight
- Easy to carry
- Consistent gluing all the time
- A hard paper box included
Description
Koswork 1/8 Buggy Tire Gluing Jig
Features
- Made from hard & high strength plastics
- Perfect professional looking glue job
- Side wall design for better gluing
- Mount tires quickly and firmly
- Simple and efficient
- Small and lightweight
- Easy to carry
- Consistent gluing all the time
- A hard paper box included
Specifications
| SKU | KOS13016 |
| Barcode # | 4710588224953 |
| Brand | KOSWORK |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ