Kyosho Mid Optima 2022 Carbon Front & Rear Suspension Plate Set - KOS04330
or 4 payments of $4.66 with
Info
Description
Kyosho Mid Optima 2022 Carbon Front & Rear Suspension Plate Set
Koswork Kyosho Optima Mid Carbon Front and Rear Suspension Plate Set. This optional suspension plate set is intended for the front and rear of the Kyosho Optima Mid 2022. Using this will allow for a more rigid suspension system leading to more consistency on the track. Package includes one front and one rear suspension plate.
Features
- Perfect fit for the Kyosho Optima Mid 2022
- Made from 2mm thick carbon fiber
- Increases rigidity and strength
Description
SpecificationsKyosho Mid Optima 2022 Carbon Front & Rear Suspension Plate Set
Koswork Kyosho Optima Mid Carbon Front and Rear Suspension Plate Set. This optional suspension plate set is intended for the front and rear of the Kyosho Optima Mid 2022. Using this will allow for a more rigid suspension system leading to more consistency on the track. Package includes one front and one rear suspension plate.
Features
- Perfect fit for the Kyosho Optima Mid 2022
- Made from 2mm thick carbon fiber
- Increases rigidity and strength
Kyosho Mid Optima 2022 Carbon Front & Rear Suspension Plate Set
Koswork Kyosho Optima Mid Carbon Front and Rear Suspension Plate Set. This optional suspension plate set is intended for the front and rear of the Kyosho Optima Mid 2022. Using this will allow for a more rigid suspension system leading to more consistency on the track. Package includes one front and one rear suspension plate.
Features
- Perfect fit for the Kyosho Optima Mid 2022
- Made from 2mm thick carbon fiber
- Increases rigidity and strength
| SKU | KOS04330 |
| Barcode # | 4710588225646 |
| Brand | KOSWORK |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock