Alpha MP01-010202 Platinum Glow Plug N4 Medium Hot - ALP-MP01-010202
SKU: ALP-MP01-010202
$16.14 5% off RRP
or 4 payments of $5.70 with
Info
Description
This high-performance glow-plugs are due to a completely new production technology using a new type of material able to offer a considerable improvement of the engines responding characteristics compared to our previous glow-plugs. With the burn-process perfectly supported you can now enjoy even more performance and longer lifetime from your engine...
Undesired problems with engines cut-outs belong to the past!
Description
SpecificationsThis high-performance glow-plugs are due to a completely new production technology using a new type of material able to offer a considerable improvement of the engines responding characteristics compared to our previous glow-plugs. With the burn-process perfectly supported you can now enjoy even more performance and longer lifetime from your engine...
Undesired problems with engines cut-outs belong to the past!
This high-performance glow-plugs are due to a completely new production technology using a new type of material able to offer a considerable improvement of the engines responding characteristics compared to our previous glow-plugs. With the burn-process perfectly supported you can now enjoy even more performance and longer lifetime from your engine...
Undesired problems with engines cut-outs belong to the past!
| SKU | LRP-35051 |
| Barcode # | 4250068134995 |
| Brand | LRP |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |