Meng U.S. Light Tank M5 Stuart (Cartoon Model) Plastic Model Kit
or 4 payments of $6.30 with
Info
Description
This tank was a derivative of the M3 light tank. It received a new engine and a transmission. The name “Stuart” came from the famous American Civil War Confederate general Stuart.
Description
SpecificationsThis tank was a derivative of the M3 light tank. It received a new engine and a transmission. The name “Stuart” came from the famous American Civil War Confederate general Stuart.
This tank was a derivative of the M3 light tank. It received a new engine and a transmission. The name “Stuart” came from the famous American Civil War Confederate general Stuart.
| SKU | MM-WWT-012 |
| Barcode # | 4897038558179 |
| Brand | Meng |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock