nVision NiMH 3500 7,2V Stick w/Tamiya Plug 14 AWG - NVO1001
or 4 payments of $11.14 with
Info
Description
nVision NiMH 3500 7,2V Stick w/Tamiya Plug 14 AWG - NVO1001
The nVision NiMH batteries are the perfect match of quality and price. For those who want bullet proof technology these power packs will be the best choice. nVision offers a complete range of 7.2V batteries with 6 cells, equipped with 14AWG high quality silicone cables and Tamiya plugs. The nVision NiMH technology has been developed for longest life-span and best power output.
Product Specifications
- Capacity: 3500mAh
- Plug: TAM type
- Cables: 14AWG Silicone
Description
SpecificationsnVision NiMH 3500 7,2V Stick w/Tamiya Plug 14 AWG - NVO1001
The nVision NiMH batteries are the perfect match of quality and price. For those who want bullet proof technology these power packs will be the best choice. nVision offers a complete range of 7.2V batteries with 6 cells, equipped with 14AWG high quality silicone cables and Tamiya plugs. The nVision NiMH technology has been developed for longest life-span and best power output.
Product Specifications
- Capacity: 3500mAh
- Plug: TAM type
- Cables: 14AWG Silicone
nVision NiMH 3500 7,2V Stick w/Tamiya Plug 14 AWG - NVO1001
The nVision NiMH batteries are the perfect match of quality and price. For those who want bullet proof technology these power packs will be the best choice. nVision offers a complete range of 7.2V batteries with 6 cells, equipped with 14AWG high quality silicone cables and Tamiya plugs. The nVision NiMH technology has been developed for longest life-span and best power output.
Product Specifications
- Capacity: 3500mAh
- Plug: TAM type
- Cables: 14AWG Silicone
| SKU | NVO1001 |
| Barcode # | 7630015710019 |
| Brand | NVISION |
| Shipping Weight | 0.3770kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockBackorder