On Sale
5% OFF
SKU: 1100sc303sdean
NXE 11.1V 1100Mah 30C Soft Case With Deans - 1100SC303SDEAN
$31.07
or 4 payments of $7.77 with
Info
Price Matchup
Description
NXE 11.1V 1100Mah 30C Soft Case With Deans - 1100SC303SDEAN
Product Information
NXE Power 11.1v 1100Mah 30c Softcase W/Deans 1100sc303sdean
Product Specifications
- Length 77mm
- Width 34mm
- Height 16.25mm
Description
SpecificationsNXE 11.1V 1100Mah 30C Soft Case With Deans - 1100SC303SDEAN
Product Information
NXE Power 11.1v 1100Mah 30c Softcase W/Deans 1100sc303sdean
Product Specifications
- Length 77mm
- Width 34mm
- Height 16.25mm
Description
NXE 11.1V 1100Mah 30C Soft Case With Deans - 1100SC303SDEAN
Product Information
NXE Power 11.1v 1100Mah 30c Softcase W/Deans 1100sc303sdean
Product Specifications
- Length 77mm
- Width 34mm
- Height 16.25mm
Specifications
| SKU | 1100sc303sdean |
| Barcode # | 6925780561326 |
| Brand | NXE BATTERIES |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ