On Sale
5% OFF
SKU: 2600SC403SDEAN
NXE 11.1V 2600Mah 40C Soft Case With Deans Plug - 2600SC403SDEAN
$59.47
or 4 payments of $14.87 with
Info
Price Matchup
Description
NXE 11.1V 2600Mah 40C Soft Case With Deans Plug - 2600SC403SDEAN
Product Information
NXE Power 11.1v 2600Mah 40c Soft Case 2600sc403sdean
Product Specifications
- Plug Deans
- Length 140mm
- Width 44mm
- Height 16mm
- Weight 452grams
Description
SpecificationsNXE 11.1V 2600Mah 40C Soft Case With Deans Plug - 2600SC403SDEAN
Product Information
NXE Power 11.1v 2600Mah 40c Soft Case 2600sc403sdean
Product Specifications
- Plug Deans
- Length 140mm
- Width 44mm
- Height 16mm
- Weight 452grams
Description
NXE 11.1V 2600Mah 40C Soft Case With Deans Plug - 2600SC403SDEAN
Product Information
NXE Power 11.1v 2600Mah 40c Soft Case 2600sc403sdean
Product Specifications
- Plug Deans
- Length 140mm
- Width 44mm
- Height 16mm
- Weight 452grams
Specifications
| SKU | 2600SC403SDEAN |
| Barcode # | 6925780561197 |
| Brand | NXE BATTERIES |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ