Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
On Sale
5% OFF
or 4 payments of $47.45 with
Info
Description
| Battery | |
|---|---|
| Total Voltage: | 22.2 |
| mAh: | 4500 |
| Discharge C Rating: | 50 |
| Battery Type: | LiPo |
| Connector Type: | XT90 |
| Battery Length (mm): | 139 |
| Battery Width (mm): | 46 |
| Battery Height (mm): | 48 |
| Battery Weight (g): | 631 |
| Main Connector Wire Gauge (AWG): | 12 |
| Cell Voltage: | 3.7 |
| Lithium Case: | Hardcase |
| Balance Lead Connector: | JST-XH |
Description
Specifications| Battery | |
|---|---|
| Total Voltage: | 22.2 |
| mAh: | 4500 |
| Discharge C Rating: | 50 |
| Battery Type: | LiPo |
| Connector Type: | XT90 |
| Battery Length (mm): | 139 |
| Battery Width (mm): | 46 |
| Battery Height (mm): | 48 |
| Battery Weight (g): | 631 |
| Main Connector Wire Gauge (AWG): | 12 |
| Cell Voltage: | 3.7 |
| Lithium Case: | Hardcase |
| Balance Lead Connector: | JST-XH |
| Battery | |
|---|---|
| Total Voltage: | 22.2 |
| mAh: | 4500 |
| Discharge C Rating: | 50 |
| Battery Type: | LiPo |
| Connector Type: | XT90 |
| Battery Length (mm): | 139 |
| Battery Width (mm): | 46 |
| Battery Height (mm): | 48 |
| Battery Weight (g): | 631 |
| Main Connector Wire Gauge (AWG): | 12 |
| Cell Voltage: | 3.7 |
| Lithium Case: | Hardcase |
| Balance Lead Connector: | JST-XH |
| SKU | 4500HC506SXT90 |
| Barcode # | 6925780561685 |
| Brand | NXE BATTERIES |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |