SKU: PHN-PH226
Phoenix Model Dauntless .46 Size ARF with Electric Retracts, PHN-PH226
$499.99
or 4 payments of $125.00 with
Info
Price Matchup
Description
The Douglas SBD Dauntless was a World War II American naval scout plane and dive bomber that was manufactured by Douglas Aircraft from 1940 through 1944. The SBD is best remembered as the bomber that delivered the fatal blows to the Japanese carriers at the Battle of Midway in June 1942
Read More...
Specifications
Description
Specifications
The Douglas SBD Dauntless was a World War II American naval scout plane and dive bomber that was manufactured by Douglas Aircraft from 1940 through 1944. The SBD is best remembered as the bomber that delivered the fatal blows to the Japanese carriers at the Battle of Midway in June 1942
Read More...
Description
The Douglas SBD Dauntless was a World War II American naval scout plane and dive bomber that was manufactured by Douglas Aircraft from 1940 through 1944. The SBD is best remembered as the bomber that delivered the fatal blows to the Japanese carriers at the Battle of Midway in June 1942
Specifications
| SKU | PHN-PH226 |
| Barcode # | PHN-PH226 |
| Brand | Phoenix |
| Shipping Weight | 4.0000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ