On Sale
27% OFF
or 4 payments of $2.40 with
Info
Description
| Specifications | ||
| Torque(4.8V) | 1.2 kg-cm (16.7 oz/in)/td> | |
| Torque(6.0V) | 1.5 kg-cm (20.8 oz/in) | |
| Speed | 0.11 sec (4.8V) ~ 0.08 sec (6.0V) | |
| Operating Voltage | 4.8 ~ 6.0 DC Volts | |
| Weight | 9.0 g (0.32 oz) | |
| Bearing Type | no | |
| Motor Type | DC Motor | |
| Gear Type | Plastic | |
| Operating Temperature | -20 ~ 60 | |
| Working frequency | 1520 s / 50hz | |
| Size | 22.9 x 12.0 x 27.7 mm ( 0.90 x 0.47 x 1.09 in) | |
Description
Specifications| Specifications | ||
| Torque(4.8V) | 1.2 kg-cm (16.7 oz/in)/td> | |
| Torque(6.0V) | 1.5 kg-cm (20.8 oz/in) | |
| Speed | 0.11 sec (4.8V) ~ 0.08 sec (6.0V) | |
| Operating Voltage | 4.8 ~ 6.0 DC Volts | |
| Weight | 9.0 g (0.32 oz) | |
| Bearing Type | no | |
| Motor Type | DC Motor | |
| Gear Type | Plastic | |
| Operating Temperature | -20 ~ 60 | |
| Working frequency | 1520 s / 50hz | |
| Size | 22.9 x 12.0 x 27.7 mm ( 0.90 x 0.47 x 1.09 in) | |
| Specifications | ||
| Torque(4.8V) | 1.2 kg-cm (16.7 oz/in)/td> | |
| Torque(6.0V) | 1.5 kg-cm (20.8 oz/in) | |
| Speed | 0.11 sec (4.8V) ~ 0.08 sec (6.0V) | |
| Operating Voltage | 4.8 ~ 6.0 DC Volts | |
| Weight | 9.0 g (0.32 oz) | |
| Bearing Type | no | |
| Motor Type | DC Motor | |
| Gear Type | Plastic | |
| Operating Temperature | -20 ~ 60 | |
| Working frequency | 1520 s / 50hz | |
| Size | 22.9 x 12.0 x 27.7 mm ( 0.90 x 0.47 x 1.09 in) | |
| SKU | PHD-1900A |
| Barcode # | 6953524540054 |
| Brand | Power HD |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |