Power HD WH-65KG Standard DC Motor Copper & Steel Gear Waterproof Servo
SKU: PHD-WH-65KG
$99.84 0% off RRP
or 4 payments of $21.85 with
Info
Description
| Specifications | ||
| Torque(4.8V) | 18.0 kg-cm (250.0 oz/in)/td> | |
| Torque(6.0V) | 23.0 kg-cm (319.4 oz/in) | |
| Speed | 0.14 sec (4.8V) ~ 0.12 sec (6.0V) | |
| Operating Voltage | 4.8 ~ 6.0 DC Volts | |
| Weight | 75 g (2.65 oz) | |
| Bearing Type | Ball Bearing x 2 | |
| Motor Type | Coreless Motor | |
| Gear Type | Titanium & Steel | |
| Operating Temperature | -20 ~ 60 | |
| Working frequency | 1520 s / 333hz | |
| Size | 40.7 x 20.5 x 38.5 mm ( 1.60 x 0.80 x 1.49 in) | |
Description
Specifications
| Specifications | ||
| Torque(4.8V) | 18.0 kg-cm (250.0 oz/in)/td> | |
| Torque(6.0V) | 23.0 kg-cm (319.4 oz/in) | |
| Speed | 0.14 sec (4.8V) ~ 0.12 sec (6.0V) | |
| Operating Voltage | 4.8 ~ 6.0 DC Volts | |
| Weight | 75 g (2.65 oz) | |
| Bearing Type | Ball Bearing x 2 | |
| Motor Type | Coreless Motor | |
| Gear Type | Titanium & Steel | |
| Operating Temperature | -20 ~ 60 | |
| Working frequency | 1520 s / 333hz | |
| Size | 40.7 x 20.5 x 38.5 mm ( 1.60 x 0.80 x 1.49 in) | |
| Specifications | ||
| Torque(4.8V) | 18.0 kg-cm (250.0 oz/in)/td> | |
| Torque(6.0V) | 23.0 kg-cm (319.4 oz/in) | |
| Speed | 0.14 sec (4.8V) ~ 0.12 sec (6.0V) | |
| Operating Voltage | 4.8 ~ 6.0 DC Volts | |
| Weight | 75 g (2.65 oz) | |
| Bearing Type | Ball Bearing x 2 | |
| Motor Type | Coreless Motor | |
| Gear Type | Titanium & Steel | |
| Operating Temperature | -20 ~ 60 | |
| Working frequency | 1520 s / 333hz | |
| Size | 40.7 x 20.5 x 38.5 mm ( 1.60 x 0.80 x 1.49 in) | |
| SKU | PHD-WP-23KG |
| Barcode # | 6939680230121 |
| Brand | Power HD |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |