Proline 1/10 Positron M4 Rear 2.2in Off-Road Buggy Tyres, 2pcs
or 4 payments of $9.02 with
Info
Description
The future of 1/10 Buggy Tire Performance is here with Pro-Line's 2.2" Positron Tire! Designed from the ground up with an carcass shape and futuristic directional tread design, the Positron delivers true next generation performance with improved grip and corner speed on indoor clay tracks. They are compatible with TLR03012, TLR03022.
Description
SpecificationsThe future of 1/10 Buggy Tire Performance is here with Pro-Line's 2.2" Positron Tire! Designed from the ground up with an carcass shape and futuristic directional tread design, the Positron delivers true next generation performance with improved grip and corner speed on indoor clay tracks. They are compatible with TLR03012, TLR03022.
The future of 1/10 Buggy Tire Performance is here with Pro-Line's 2.2" Positron Tire! Designed from the ground up with an carcass shape and futuristic directional tread design, the Positron delivers true next generation performance with improved grip and corner speed on indoor clay tracks. They are compatible with TLR03012, TLR03022.
| SKU | PRO825603 |
| Barcode # | 675118167886 |
| Brand | PROLINE |
| Shipping Weight | 0.1070kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock