Power HD WP-23KG Standard Coreless Motor Titanium & Steel Gear Servo - PHD-WP-23KG
SKU: PHD-WP-23KG
$87.39 8% off RRP
or 4 payments of $12.00 with
Info
Description
This is a Pre-Cut Sentinel Clear Body for PRO-MT4x4. Pro-Line developed the ultimate bashing body specifically made for Pro-Line's PRO-MT 4x4 - the Sentinel! The Sentinel body is made from extra thick polycarbonate for maximum strength and now comes Pre-Cut! The tail gate shape has been angled for added durability. The Sentinel body features an aggressive and futuristic look with a bold grill and angry head light detail. Give your PRO-MT 4x4 the tough look it deserves with Pro-Line's Sentinel body!
PRO343517 | Pre-Cut Sentinel Clear Body for PRO-MT 4x4
| Manufacturer # | 3435-17 |
| Scale | 1/10 |
| Vehicle Type |
Monster Truck |
Description
SpecificationsThis is a Pre-Cut Sentinel Clear Body for PRO-MT4x4. Pro-Line developed the ultimate bashing body specifically made for Pro-Line's PRO-MT 4x4 - the Sentinel! The Sentinel body is made from extra thick polycarbonate for maximum strength and now comes Pre-Cut! The tail gate shape has been angled for added durability. The Sentinel body features an aggressive and futuristic look with a bold grill and angry head light detail. Give your PRO-MT 4x4 the tough look it deserves with Pro-Line's Sentinel body!
PRO343517 | Pre-Cut Sentinel Clear Body for PRO-MT 4x4
| Manufacturer # | 3435-17 |
| Scale | 1/10 |
| Vehicle Type |
Monster Truck |
This is a Pre-Cut Sentinel Clear Body for PRO-MT4x4. Pro-Line developed the ultimate bashing body specifically made for Pro-Line's PRO-MT 4x4 - the Sentinel! The Sentinel body is made from extra thick polycarbonate for maximum strength and now comes Pre-Cut! The tail gate shape has been angled for added durability. The Sentinel body features an aggressive and futuristic look with a bold grill and angry head light detail. Give your PRO-MT 4x4 the tough look it deserves with Pro-Line's Sentinel body!
PRO343517 | Pre-Cut Sentinel Clear Body for PRO-MT 4x4
| Manufacturer # | 3435-17 |
| Scale | 1/10 |
| Vehicle Type |
Monster Truck |
| SKU | PR3435-17 |
| Barcode # | 675118170343 |
| Brand | Proline Racing |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |