Proline Replacement Slipper Pads For PRO-Series 32P Transmission PRO635000, PR6350-05
or 4 payments of $8.31 with
Info
Description
Proline Replacement Slipper Pads For PRO-Series 32P Transmission PRO635000, PR6350-05
Overview
This is replacement Slipper Pads for the PRO-Series 32P Transmission. Do you need to replace the Slipper Pads on your PRO-Series 32P Transmission? Then this is what you need!
Product Details
PRO-Series Transmission Replacement Slipper Pads for PRO-Series 32P Transmission
In The Box
- Slipper Pads (1 pc)
Features
- Replacement Slipper Pads for the PRO-Series 32P Transmission
Fits On
- for PRO-Series 32P Transmission (6350-00)
Product Specifications
| Manufacturer # | 6350-05 |
| Part Type | Chassis Parts |
| Scale | 1/10 |
| Vehicle Type | Short Course Truck |
Description
SpecificationsProline Replacement Slipper Pads For PRO-Series 32P Transmission PRO635000, PR6350-05
Overview
This is replacement Slipper Pads for the PRO-Series 32P Transmission. Do you need to replace the Slipper Pads on your PRO-Series 32P Transmission? Then this is what you need!
Product Details
PRO-Series Transmission Replacement Slipper Pads for PRO-Series 32P Transmission
In The Box
- Slipper Pads (1 pc)
Features
- Replacement Slipper Pads for the PRO-Series 32P Transmission
Fits On
- for PRO-Series 32P Transmission (6350-00)
Product Specifications
| Manufacturer # | 6350-05 |
| Part Type | Chassis Parts |
| Scale | 1/10 |
| Vehicle Type | Short Course Truck |
Proline Replacement Slipper Pads For PRO-Series 32P Transmission PRO635000, PR6350-05
Overview
This is replacement Slipper Pads for the PRO-Series 32P Transmission. Do you need to replace the Slipper Pads on your PRO-Series 32P Transmission? Then this is what you need!
Product Details
PRO-Series Transmission Replacement Slipper Pads for PRO-Series 32P Transmission
In The Box
- Slipper Pads (1 pc)
Features
- Replacement Slipper Pads for the PRO-Series 32P Transmission
Fits On
- for PRO-Series 32P Transmission (6350-00)
Product Specifications
| Manufacturer # | 6350-05 |
| Part Type | Chassis Parts |
| Scale | 1/10 |
| Vehicle Type | Short Course Truck |
| SKU | PRO635005 |
| Barcode # | 675118176994 |
| Brand | Proline Racing |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock