Raw Speed 7" 1/10 Scale Rear Buggy Wing Standard - RS790204S
or 4 payments of $5.74 with
Info
Description
Raw Speed 7" 1/10 Scale Rear Buggy Wing Standard - RS790204S
7" 1/10 Buggy Rear Wing (2 pcs) (790204)
Fine tune your off-road buggy with the Raw Speed 7" 1/10 Buggy Wings. Added rear downforce is essential to traction and stability. Trusted by our top pro drivers, proven by our local drivers, it’s time to race and win. Also available in a Lightweight version (790204LW)
Wings come clear (Wings are shown cut for illustrative purposes only)
Description
SpecificationsRaw Speed 7" 1/10 Scale Rear Buggy Wing Standard - RS790204S
7" 1/10 Buggy Rear Wing (2 pcs) (790204)
Fine tune your off-road buggy with the Raw Speed 7" 1/10 Buggy Wings. Added rear downforce is essential to traction and stability. Trusted by our top pro drivers, proven by our local drivers, it’s time to race and win. Also available in a Lightweight version (790204LW)
Wings come clear (Wings are shown cut for illustrative purposes only)
Raw Speed 7" 1/10 Scale Rear Buggy Wing Standard - RS790204S
7" 1/10 Buggy Rear Wing (2 pcs) (790204)
Fine tune your off-road buggy with the Raw Speed 7" 1/10 Buggy Wings. Added rear downforce is essential to traction and stability. Trusted by our top pro drivers, proven by our local drivers, it’s time to race and win. Also available in a Lightweight version (790204LW)
Wings come clear (Wings are shown cut for illustrative purposes only)
| SKU | RS790204S |
| Barcode # | 753387729216 |
| Brand | Raw Speed |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockBackorder