Description
RC8B3.1 Bearing Set
#81013 contents:
qty 4 Ball Bearings, 6x12x4mm
qty 6 Ball Bearings, 8x16x5mm
qty 4 Flanged Ball Bearings, 8x16x5mm
qty 4 Ball Bearings, 5x8x2.5mm
qty 4 Ball Bearings, 6x10x3mm
qty 4 Ball Bearings, 15x21x4mm
This part fits the following vehicles:
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
Description
SpecificationsRC8B3.1 Bearing Set
#81013 contents:
qty 4 Ball Bearings, 6x12x4mm
qty 6 Ball Bearings, 8x16x5mm
qty 4 Flanged Ball Bearings, 8x16x5mm
qty 4 Ball Bearings, 5x8x2.5mm
qty 4 Ball Bearings, 6x10x3mm
qty 4 Ball Bearings, 15x21x4mm
This part fits the following vehicles:
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
RC8B3.1 Bearing Set
#81013 contents:
qty 4 Ball Bearings, 6x12x4mm
qty 6 Ball Bearings, 8x16x5mm
qty 4 Flanged Ball Bearings, 8x16x5mm
qty 4 Ball Bearings, 5x8x2.5mm
qty 4 Ball Bearings, 6x10x3mm
qty 4 Ball Bearings, 15x21x4mm
This part fits the following vehicles:
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2
- RC8T3.2e
| SKU | ASS81013 |
| Barcode # | 784695810136 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.1490kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockBackorder