Reedy Sport 390 30T Brushed Motor 27485
or 4 payments of $6.91 with
Info
Description
This is the Reedy Sport 390 Brushed Motor. This replacement powerful 3-pole brushed motor is intended for the Team Associated Reflex 14R Hoonigan Hoonicorn and Hoonitruck platforms. Package includes one 30T Sport 390 brushed motor.
This part fits the following vehicles:
- Reflex 14R
- Reflex 14R Hoonitruck
Description
SpecificationsThis is the Reedy Sport 390 Brushed Motor. This replacement powerful 3-pole brushed motor is intended for the Team Associated Reflex 14R Hoonigan Hoonicorn and Hoonitruck platforms. Package includes one 30T Sport 390 brushed motor.
This part fits the following vehicles:
- Reflex 14R
- Reflex 14R Hoonitruck
This is the Reedy Sport 390 Brushed Motor. This replacement powerful 3-pole brushed motor is intended for the Team Associated Reflex 14R Hoonigan Hoonicorn and Hoonitruck platforms. Package includes one 30T Sport 390 brushed motor.
This part fits the following vehicles:
- Reflex 14R
- Reflex 14R Hoonitruck
| SKU | ASS27485 |
| Barcode # | 784695274853 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock