Revell 1/32 Airbus H145 "ADAC/REGA" Helicopter Scaled Plastic Model Kit
or 4 payments of $27.38 with
Info
Description
Model kit of the H145 in the ADAC air rescue version. The H145 is the latest helicopter model in the fleet of ADAC-Luftrettung, which has replaced the predecessor model BK117. The operational speed of the H145 is approx. 220 km/h with a range of approx. 650 km. - Detailed cockpit with control lever and instrument panel - Detailed Fenestron tail rotor - Detailed landing skids Authentic representation of the following versions: - Airbus H145 ADAC Luftrettung - Airbus H145 Rega
Description
SpecificationsModel kit of the H145 in the ADAC air rescue version. The H145 is the latest helicopter model in the fleet of ADAC-Luftrettung, which has replaced the predecessor model BK117. The operational speed of the H145 is approx. 220 km/h with a range of approx. 650 km. - Detailed cockpit with control lever and instrument panel - Detailed Fenestron tail rotor - Detailed landing skids Authentic representation of the following versions: - Airbus H145 ADAC Luftrettung - Airbus H145 Rega
Model kit of the H145 in the ADAC air rescue version. The H145 is the latest helicopter model in the fleet of ADAC-Luftrettung, which has replaced the predecessor model BK117. The operational speed of the H145 is approx. 220 km/h with a range of approx. 650 km. - Detailed cockpit with control lever and instrument panel - Detailed Fenestron tail rotor - Detailed landing skids Authentic representation of the following versions: - Airbus H145 ADAC Luftrettung - Airbus H145 Rega
| SKU | 95-04969 |
| Barcode # | 4043529049699 |
| Brand | revell |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockBackorder