Rival MT10 Caster and Steering Block Set
or 4 payments of $8.46 with
Info
Description
Rival MT10 Caster and Steering Block Set
This is a replacement Team Associated Rival MT10 Caster & Steering Block Set, intended for use with the Rival MT10 RTR 1/10 Brushless Monster Truck.
Includes:
- (2) Rival MT10 Caster Blocks
- (2) Rival MT10 Steering Blocks
- (2) Rival MT10 Rear Hubs
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- RIVAL MT10
- RIVAL MT10 Brushed
Description
SpecificationsRival MT10 Caster and Steering Block Set
This is a replacement Team Associated Rival MT10 Caster & Steering Block Set, intended for use with the Rival MT10 RTR 1/10 Brushless Monster Truck.
Includes:
- (2) Rival MT10 Caster Blocks
- (2) Rival MT10 Steering Blocks
- (2) Rival MT10 Rear Hubs
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- RIVAL MT10
- RIVAL MT10 Brushed
Rival MT10 Caster and Steering Block Set
This is a replacement Team Associated Rival MT10 Caster & Steering Block Set, intended for use with the Rival MT10 RTR 1/10 Brushless Monster Truck.
Includes:
- (2) Rival MT10 Caster Blocks
- (2) Rival MT10 Steering Blocks
- (2) Rival MT10 Rear Hubs
This part fits the following vehicles:
- Pro4 SC10
- RIVAL MT10
- RIVAL MT10 Brushed
| SKU | ASS25818 |
| Barcode # | 784695258181 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock