SKU: RH-1061
River Hobby VRX Agama brushed 4wd RTR Buggy - RH-1061
60amp esc/590 motor ,1800mah nimh, 3 diffs, alloy chass
$285.10
or 4 payments of $71.28 with
Info
Price Matchup
Description
River Hobby VRX 1061 Agama brushed 4wd RTR Buggy
Agama Brushed 4WD RTR With 60Amp Esc/590 Motor ,1800Mah Nimh, 3 Diffs, Alloy Chassis & Wall Charger
Description
SpecificationsRiver Hobby VRX 1061 Agama brushed 4wd RTR Buggy
Agama Brushed 4WD RTR With 60Amp Esc/590 Motor ,1800Mah Nimh, 3 Diffs, Alloy Chassis & Wall Charger
Description
River Hobby VRX 1061 Agama brushed 4wd RTR Buggy
Agama Brushed 4WD RTR With 60Amp Esc/590 Motor ,1800Mah Nimh, 3 Diffs, Alloy Chassis & Wall Charger
Specifications
| SKU | RH-1061 |
| Barcode # | 8793000025280 |
| Brand | RIVER HOBBY VRX |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ