Savox SW-0250MG Waterproof Digital Metal Gear Micro Servo - SAV-SW0250MG
SKU: sav-sw0250mg
$47.85 28% off RRP
or 4 payments of $12.52 with
Info
Description
| Servo Technology: | Digital Low Voltage |
| Servo Case: | Composite |
| Input Voltage (V): | 4.8V - 6.0V |
| Water Protection: | Waterproof |
| Motor Type: | Brushed DC Motor |
| Gear Material: | Metal Gears |
| Ball Beared: | Ball Beared |
| Connector type: | JR |
(SAV-SW-0267MG)
Description
Specifications| Servo Technology: | Digital Low Voltage |
| Servo Case: | Composite |
| Input Voltage (V): | 4.8V - 6.0V |
| Water Protection: | Waterproof |
| Motor Type: | Brushed DC Motor |
| Gear Material: | Metal Gears |
| Ball Beared: | Ball Beared |
| Connector type: | JR |
(SAV-SW-0267MG)
| Servo Technology: | Digital Low Voltage |
| Servo Case: | Composite |
| Input Voltage (V): | 4.8V - 6.0V |
| Water Protection: | Waterproof |
| Motor Type: | Brushed DC Motor |
| Gear Material: | Metal Gears |
| Ball Beared: | Ball Beared |
| Connector type: | JR |
(SAV-SW-0267MG)
| SKU | SAV-SW-0267MG |
| Brand | SAVOX |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |