SKU: SEA-401B
Seagull Models UK Air Force Pilatus PC9 10cc ARF, SEA-401B, SEA-12
$399.99
or 4 payments of $100.00 with
Info
Price Matchup
Description
PC-9 Pilatus is the ideal sport aerobat, combining first-class flight characteristics with easy assembly. Features glow and electric power compatibility, high-quality film covering, CNC struts landing gear, and two pilot figures. Compatible with glow/ gasoline and electric power conversion.
Read More...
Specifications
Description
Specifications
PC-9 Pilatus is the ideal sport aerobat, combining first-class flight characteristics with easy assembly. Features glow and electric power compatibility, high-quality film covering, CNC struts landing gear, and two pilot figures. Compatible with glow/ gasoline and electric power conversion.
Read More...
Description
PC-9 Pilatus is the ideal sport aerobat, combining first-class flight characteristics with easy assembly. Features glow and electric power compatibility, high-quality film covering, CNC struts landing gear, and two pilot figures. Compatible with glow/ gasoline and electric power conversion.
Specifications
| SKU | SEA-401B |
| Barcode # | SEA-401B |
| Brand | Seagull Models |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ