Description
Short Chassis Brace RC8B3e
This is a team Associated RC8B3e Short Chassis Brace Set, including the front and rear braces.
This part fits the following vehicles:
- RC8B3
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8B3e
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2e
- RC8T3e
This part fits the following other parts:
- #80926 - RC8B3 and RC8B3e Kit Bundle
Description
SpecificationsShort Chassis Brace RC8B3e
This is a team Associated RC8B3e Short Chassis Brace Set, including the front and rear braces.
This part fits the following vehicles:
- RC8B3
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8B3e
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2e
- RC8T3e
This part fits the following other parts:
- #80926 - RC8B3 and RC8B3e Kit Bundle
Short Chassis Brace RC8B3e
This is a team Associated RC8B3e Short Chassis Brace Set, including the front and rear braces.
This part fits the following vehicles:
- RC8B3
- RC8B3.1
- RC8B3.1e
- RC8B3.2
- RC8B3.2e
- RC8B3e
- RC8T3
- RC8T3.1
- RC8T3.1e
- RC8T3.2e
- RC8T3e
This part fits the following other parts:
- #80926 - RC8B3 and RC8B3e Kit Bundle
| SKU | ASS81301 |
| Barcode # | 784695813014 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0450kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock