SKYRC 100081 Imax E3 2-3s LiPo Charger
or 4 payments of $7.53 with
Info
Description
SKYRC 100081 Imax E3 2-3s LiPo Charger
AC Input:100-240VC,50-60Hz
Battery Type: LiPo
Cell Count: 2-3 cells
Charge Current: 1.2A Max
Cell Terminate Voltage: 4.2V ± 0.02V
Circuit Power: 11W ± 10%
Dimension: 88x57x35mm
Weight:103g
Description
SpecificationsSKYRC 100081 Imax E3 2-3s LiPo Charger
AC Input:100-240VC,50-60Hz
Battery Type: LiPo
Cell Count: 2-3 cells
Charge Current: 1.2A Max
Cell Terminate Voltage: 4.2V ± 0.02V
Circuit Power: 11W ± 10%
Dimension: 88x57x35mm
Weight:103g
SKYRC 100081 Imax E3 2-3s LiPo Charger
AC Input:100-240VC,50-60Hz
Battery Type: LiPo
Cell Count: 2-3 cells
Charge Current: 1.2A Max
Cell Terminate Voltage: 4.2V ± 0.02V
Circuit Power: 11W ± 10%
Dimension: 88x57x35mm
Weight:103g
| SKU | sk-100081 |
| Barcode # | 6930460000750 |
| Brand | SKYRC |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockBackorder