Spektrum 2513-1100Kv Brushless Motor
or 4 payments of $13.30 with
Info
Description
This Brushless Motor: 3513-1100Kv is compatible with the E-flite Slow Ultra Stick 1.2m RC Plane (EFL0350).
Spektrum RC 2513 Brushless Motor. This is a replacement motor intended for the E-flite Slow Ultra Stick aircraft. Package includes one 2513 motor, one prop nut, one prop washer and mounting hardware.
COMPATIBILITY
- E-flite Slow Ultra Stick
Description
SpecificationsThis Brushless Motor: 3513-1100Kv is compatible with the E-flite Slow Ultra Stick 1.2m RC Plane (EFL0350).
Spektrum RC 2513 Brushless Motor. This is a replacement motor intended for the E-flite Slow Ultra Stick aircraft. Package includes one 2513 motor, one prop nut, one prop washer and mounting hardware.
COMPATIBILITY
- E-flite Slow Ultra Stick
This Brushless Motor: 3513-1100Kv is compatible with the E-flite Slow Ultra Stick 1.2m RC Plane (EFL0350).
Spektrum RC 2513 Brushless Motor. This is a replacement motor intended for the E-flite Slow Ultra Stick aircraft. Package includes one 2513 motor, one prop nut, one prop washer and mounting hardware.
COMPATIBILITY
- E-flite Slow Ultra Stick
| SKU | SPMXAM2800 |
| Barcode # | 605482169520 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock