Spektrum 2832-1300Kv 14-Pole Brushless Outrunner Motor - SPMXAM1900
or 4 payments of $16.86 with
Info
Description
Spektrum 2832-1300Kv 14-Pole Brushless Outrunner Motor - SPMXAM1900
Product Information
This Spektrum Brushless Outrunner Motor; 2832-1300Kv 14-Pole is compatible with the HobbyZone Apprentice S 2 1.2m RC plane (HBZ31000, HBZ31500) and the Spektrum Avian 30 Amp Brushless Smart ESC (SPMXAE1030).
Description
SpecificationsSpektrum 2832-1300Kv 14-Pole Brushless Outrunner Motor - SPMXAM1900
Product Information
This Spektrum Brushless Outrunner Motor; 2832-1300Kv 14-Pole is compatible with the HobbyZone Apprentice S 2 1.2m RC plane (HBZ31000, HBZ31500) and the Spektrum Avian 30 Amp Brushless Smart ESC (SPMXAE1030).
Spektrum 2832-1300Kv 14-Pole Brushless Outrunner Motor - SPMXAM1900
Product Information
This Spektrum Brushless Outrunner Motor; 2832-1300Kv 14-Pole is compatible with the HobbyZone Apprentice S 2 1.2m RC plane (HBZ31000, HBZ31500) and the Spektrum Avian 30 Amp Brushless Smart ESC (SPMXAE1030).
| SKU | SPMXAM1900 |
| Barcode # | 605482769423 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.1050kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock