Spektrum 4000mAh 6S 22.2V 50c Smart G2 LiPo Battery with IC5 Connector - SPMX46S50
SKU: SPMX46S50
$274.54 5% off RRP
or 4 payments of $38.47 with
Info
Description
This 2847-2400Kv 6-Pole Brushless Outrunner Motor is compatible with the E-flite Habu SS (Super Sport) 70mm EDJ RC Jet (EFL0950, EFL0975).
Description
SpecificationsThis 2847-2400Kv 6-Pole Brushless Outrunner Motor is compatible with the E-flite Habu SS (Super Sport) 70mm EDJ RC Jet (EFL0950, EFL0975).
This 2847-2400Kv 6-Pole Brushless Outrunner Motor is compatible with the E-flite Habu SS (Super Sport) 70mm EDJ RC Jet (EFL0950, EFL0975).
| SKU | SPMXAM2200 |
| Barcode # | 605482133774 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.0530kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |