SKU: SPMB6000LITX
Spektrum 6000mah 1S 3.7v LiPo Transmitter Battery suit IX12 - SPMB6000LITX
$88.26
or 4 payments of $22.07 with
Info
Price Matchup
Description
Spektrum 6000mah 1S 3.7v LiPo Transmitter Battery suit IX12 - SPMB6000LITX
Product Information
Spektrum 3.7V 1S3P 6000 mAh TX Battery, iX12
Description
SpecificationsSpektrum 6000mah 1S 3.7v LiPo Transmitter Battery suit IX12 - SPMB6000LITX
Product Information
Spektrum 3.7V 1S3P 6000 mAh TX Battery, iX12
Description
Spektrum 6000mah 1S 3.7v LiPo Transmitter Battery suit IX12 - SPMB6000LITX
Product Information
Spektrum 3.7V 1S3P 6000 mAh TX Battery, iX12
Specifications
| SKU | SPMB6000LITX |
| Barcode # | 605482176771 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockBackorder
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ