Evergreen 9230 White Polystyrene Sheet 0.030 x 11 x 14" / 0.76mm x 28cm x 36cm (8)
SKU: EVE-09230
$68.32 5% off RRP
or 4 payments of $44.17 with
Info
Description
The combination of superior performance, high reliability and user-friendly features makes the Spektrum Avian Brushless Motors an excellent choice for your next aircraft project. Plus, the wide selection means there's Avian Brushless motor that's ideal for whatever the application, including brushed-to-brushless upgrades as well as combustion-to-electric conversions. Equip your airplane with an Avian motor to compliment your Smart Technology equipped models!
Description
SpecificationsThe combination of superior performance, high reliability and user-friendly features makes the Spektrum Avian Brushless Motors an excellent choice for your next aircraft project. Plus, the wide selection means there's Avian Brushless motor that's ideal for whatever the application, including brushed-to-brushless upgrades as well as combustion-to-electric conversions. Equip your airplane with an Avian motor to compliment your Smart Technology equipped models!
The combination of superior performance, high reliability and user-friendly features makes the Spektrum Avian Brushless Motors an excellent choice for your next aircraft project. Plus, the wide selection means there's Avian Brushless motor that's ideal for whatever the application, including brushed-to-brushless upgrades as well as combustion-to-electric conversions. Equip your airplane with an Avian motor to compliment your Smart Technology equipped models!
| SKU | SPMXAM4700 |
| Barcode # | 605482099520 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.2100kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |