Spektrum Smart S2100 G2 2x100w 240v Charger, SPMXC2000AU
or 4 payments of $85.00 with
Info
Description
The 2x100W Spektrum™ S2100 Smart AC Charger provides easy charging for all modelers, especially using Smart batteries — with Auto Charge simplicity, one-connection balancing, IC3® or IC5® output ports for adapter-free convenience, and more.
Description
SpecificationsThe 2x100W Spektrum™ S2100 Smart AC Charger provides easy charging for all modelers, especially using Smart batteries — with Auto Charge simplicity, one-connection balancing, IC3® or IC5® output ports for adapter-free convenience, and more.
The 2x100W Spektrum™ S2100 Smart AC Charger provides easy charging for all modelers, especially using Smart batteries — with Auto Charge simplicity, one-connection balancing, IC3® or IC5® output ports for adapter-free convenience, and more.
| SKU | SPMXC2000AU |
| Barcode # | 605482164716 |
| Brand | Spektrum |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock