Description
SWORKz FH/ST Screw M3x10mm (10)
The SWORKz FH/ST Screw M3x10mm (10), also known as SW108003, is a specific type of screw manufactured by SWORKz. This screw is commonly used in RC cars and other hobbyist applications for securing components together.
The SW108003 screw has an M3 thread size and a length of 10mm. The "M3" indicates the metric thread size, meaning the screw has a diameter of 3mm and a thread pitch of 0.5mm. The length of 10mm refers to the distance from the top of the screw head to the tip.
Description
SpecificationsSWORKz FH/ST Screw M3x10mm (10)
The SWORKz FH/ST Screw M3x10mm (10), also known as SW108003, is a specific type of screw manufactured by SWORKz. This screw is commonly used in RC cars and other hobbyist applications for securing components together.
The SW108003 screw has an M3 thread size and a length of 10mm. The "M3" indicates the metric thread size, meaning the screw has a diameter of 3mm and a thread pitch of 0.5mm. The length of 10mm refers to the distance from the top of the screw head to the tip.
SWORKz FH/ST Screw M3x10mm (10)
The SWORKz FH/ST Screw M3x10mm (10), also known as SW108003, is a specific type of screw manufactured by SWORKz. This screw is commonly used in RC cars and other hobbyist applications for securing components together.
The SW108003 screw has an M3 thread size and a length of 10mm. The "M3" indicates the metric thread size, meaning the screw has a diameter of 3mm and a thread pitch of 0.5mm. The length of 10mm refers to the distance from the top of the screw head to the tip.
| SKU | SW108003 |
| Barcode # | 4717760122786 |
| Brand | SWORKZ |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockBackorder