SWORKz S35/S350 Series Brake Pad Hold Spring (10PC) - SW115098
or 4 payments of $3.77 with
Info
Description
SWORKz S35/S350 Series Brake Pad Hold Spring (10PC)
Keep your SWORKz RC performing reliably with genuine SWORKz spare parts. Designed for a precise fit and built for durability, these components meet high manufacturing standards to maintain smooth performance and full compatibility with your SWORKz model.
What's In The Box
- SWORKz S35/S350 Series Brake Pad Hold Spring (10PC)
Compatible With
- S35-3 (SW910025), S35-4 (SW910035), S35-4 EVO (SW910041), S35-GT2 (SW910037), S35-T2 (SW910039), S35-T2 EVO (SW910043)
Description
SpecificationsSWORKz S35/S350 Series Brake Pad Hold Spring (10PC)
Keep your SWORKz RC performing reliably with genuine SWORKz spare parts. Designed for a precise fit and built for durability, these components meet high manufacturing standards to maintain smooth performance and full compatibility with your SWORKz model.
What's In The Box
- SWORKz S35/S350 Series Brake Pad Hold Spring (10PC)
Compatible With
- S35-3 (SW910025), S35-4 (SW910035), S35-4 EVO (SW910041), S35-GT2 (SW910037), S35-T2 (SW910039), S35-T2 EVO (SW910043)
SWORKz S35/S350 Series Brake Pad Hold Spring (10PC)
Keep your SWORKz RC performing reliably with genuine SWORKz spare parts. Designed for a precise fit and built for durability, these components meet high manufacturing standards to maintain smooth performance and full compatibility with your SWORKz model.
What's In The Box
- SWORKz S35/S350 Series Brake Pad Hold Spring (10PC)
Compatible With
- S35-3 (SW910025), S35-4 (SW910035), S35-4 EVO (SW910041), S35-GT2 (SW910037), S35-T2 (SW910039), S35-T2 EVO (SW910043)
| SKU | SW115098 |
| Barcode # | 4712909137607 |
| Brand | SWORKZ |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockBackorder