On Sale
5% OFF
Price Matchup
Description
T-Pirate Truggy 1/8 Soft 0 offset
Suit = 1/8th Truggy
Hex size= 17mm
Rim Colour= White
Off set= 0
Tyre pattern= Block pin
Tyre comp=Soft (competition)
Premounted and glued= Yes
Description
SpecificationsT-Pirate Truggy 1/8 Soft 0 offset
Suit = 1/8th Truggy
Hex size= 17mm
Rim Colour= White
Off set= 0
Tyre pattern= Block pin
Tyre comp=Soft (competition)
Premounted and glued= Yes
Description
T-Pirate Truggy 1/8 Soft 0 offset
Suit = 1/8th Truggy
Hex size= 17mm
Rim Colour= White
Off set= 0
Tyre pattern= Block pin
Tyre comp=Soft (competition)
Premounted and glued= Yes
Specifications
| SKU | LT3134SW |
| Barcode # | 4710631020938 |
| Brand | LOUISE WORLD |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ