Takom 1/700 SMS Derfflinger 1917 (Waterline) w/3D printed FF-33E (Snowman) Plastic Model Kit [SP-7039]
or 4 payments of $13.50 with
Info
Description
This waterline model kit of the SMS Derfflinger depicts her as she was in 1917!
The kit comes with eight metal gun barrels, and she can be built with either of two types of masts; a 3D-printed FF-33E reconnaissance seaplane is included, as are photo-etched parts and decals.
Contents
-
Plastic sprue, Photoetched fret, Decalsheet (waterslide)
Description
SpecificationsThis waterline model kit of the SMS Derfflinger depicts her as she was in 1917!
The kit comes with eight metal gun barrels, and she can be built with either of two types of masts; a 3D-printed FF-33E reconnaissance seaplane is included, as are photo-etched parts and decals.
Contents
-
Plastic sprue, Photoetched fret, Decalsheet (waterslide)
This waterline model kit of the SMS Derfflinger depicts her as she was in 1917!
The kit comes with eight metal gun barrels, and she can be built with either of two types of masts; a 3D-printed FF-33E reconnaissance seaplane is included, as are photo-etched parts and decals.
Contents
-
Plastic sprue, Photoetched fret, Decalsheet (waterslide)
| SKU | TK-SP7039 |
| Barcode # | 4897051422242 |
| Brand | Takom |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock