Hobbywing EZRun MAX10 G2 80 Amp Sensored Brushless Waterproof ESC/3652SD Motor Combo (3300kV)
SKU: HW38020346
$189.99 5% off RRP
Description
Tamiya Cement (for ABS)
This new cement is specially formulated for use with ABS plastic parts such as the masts in 1/350 scale ship model kits, which cannot be attached with normal plastic cement.
This cement can also be used to cement ABS plastic parts to styrene parts.
The bottle's cap has an applicator brush to ensure easy application.
1 bottle contains 40ml.
Description
SpecificationsTamiya Cement (for ABS)
This new cement is specially formulated for use with ABS plastic parts such as the masts in 1/350 scale ship model kits, which cannot be attached with normal plastic cement.
This cement can also be used to cement ABS plastic parts to styrene parts.
The bottle's cap has an applicator brush to ensure easy application.
1 bottle contains 40ml.
Tamiya Cement (for ABS)
This new cement is specially formulated for use with ABS plastic parts such as the masts in 1/350 scale ship model kits, which cannot be attached with normal plastic cement.
This cement can also be used to cement ABS plastic parts to styrene parts.
The bottle's cap has an applicator brush to ensure easy application.
1 bottle contains 40ml.
| SKU | 75-t87137 |
| Barcode # | 4950344071661 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |