Description
Tamiya LP-55 Dark Yellow 2 Lacquer Paint 10ml. Tamiya Color bottled Lacquer Paints are highly versatile - whether using them to airbrush large areas, or pick out fine details with a brush, their stunning, consistent tones add superlative realism to your model. Their tough membrane suits them ideally to use as a basecoat, resistant to enamel paints, while swift drying times ensure an efficient painting process.
Description
SpecificationsTamiya LP-55 Dark Yellow 2 Lacquer Paint 10ml. Tamiya Color bottled Lacquer Paints are highly versatile - whether using them to airbrush large areas, or pick out fine details with a brush, their stunning, consistent tones add superlative realism to your model. Their tough membrane suits them ideally to use as a basecoat, resistant to enamel paints, while swift drying times ensure an efficient painting process.
Tamiya LP-55 Dark Yellow 2 Lacquer Paint 10ml. Tamiya Color bottled Lacquer Paints are highly versatile - whether using them to airbrush large areas, or pick out fine details with a brush, their stunning, consistent tones add superlative realism to your model. Their tough membrane suits them ideally to use as a basecoat, resistant to enamel paints, while swift drying times ensure an efficient painting process.
| SKU | 75-T82155 |
| Barcode # | 45207266 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockBackorder