Team Associated 13mm Shock Rebuild Kit 91996
or 4 payments of $5.15 with
Info
Description
Team Associated 13mm Shock Rebuild Kit 91996
Team Associated 13mm Shock Rebuild Kit. This replacement rebuild kit is intended for the Team Associated B6.4 and B6.4D. Package includes the O-rings and plastic bushings needed to rebuild four shocks.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
Description
SpecificationsTeam Associated 13mm Shock Rebuild Kit 91996
Team Associated 13mm Shock Rebuild Kit. This replacement rebuild kit is intended for the Team Associated B6.4 and B6.4D. Package includes the O-rings and plastic bushings needed to rebuild four shocks.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
Team Associated 13mm Shock Rebuild Kit 91996
Team Associated 13mm Shock Rebuild Kit. This replacement rebuild kit is intended for the Team Associated B6.4 and B6.4D. Package includes the O-rings and plastic bushings needed to rebuild four shocks.
This part fits the following vehicles:
- RC10B6.4
- RC10B6.4D
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
| SKU | ASS91996 |
| Barcode # | 784695919969 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock