Team Associated 81519 RC8B4 FT servo saver arm, blue aluminum
or 4 payments of $10.01 with
Info
Description
Team Associated 81519 RC8B4 FT servo saver arm, blue aluminum
Team Associated RC8B4 Factory Team Aluminum Servo Saver Arm is an optional upgrade providing added strength to the steering components. Package includes one Aluminum Servo Saver Arm.
This part fits the following vehicles:
- RC8B4
- RC8B4.1
- RC8B4.1e
- RC8B4e
- RC8T4
- RC8T4e
Description
SpecificationsTeam Associated 81519 RC8B4 FT servo saver arm, blue aluminum
Team Associated RC8B4 Factory Team Aluminum Servo Saver Arm is an optional upgrade providing added strength to the steering components. Package includes one Aluminum Servo Saver Arm.
This part fits the following vehicles:
- RC8B4
- RC8B4.1
- RC8B4.1e
- RC8B4e
- RC8T4
- RC8T4e
Team Associated 81519 RC8B4 FT servo saver arm, blue aluminum
Team Associated RC8B4 Factory Team Aluminum Servo Saver Arm is an optional upgrade providing added strength to the steering components. Package includes one Aluminum Servo Saver Arm.
This part fits the following vehicles:
- RC8B4
- RC8B4.1
- RC8B4.1e
- RC8B4e
- RC8T4
- RC8T4e
| SKU | ASS81519 |
| Barcode # | 784695815193 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock