Team associated FT 12mm PISTONS V2, 2x1.6, THIN
ASC91621
or 4 payments of $6.95 with
Info
Description
Team associated FT 12mm PISTONS V2, 2x1.6, THINis a spare part/option for the new Team associated B74 4WD 1/10 Race Buggy. High quality, Great value, local parts support.
This part fits the following vehicles:
- RC10B5
- RC10B5M
- RC10B6
- RC10B6 Club Racer
- RC10B6.1
- RC10B6.1D
- RC10B6.1DL
- RC10B6.2
- RC10B6.2D
- RC10B6.3
- RC10B6.3D
- RC10B64
- RC10B64 Club Racer
- RC10B64D
- RC10B6D
- RC10B74
- RC10B74.1
- RC10B74.1D
- RC10SC5M
- RC10SC6.1
- RC10SC6.2
- RC10T5M
- RC10T6.1
- RC10T6.2
Description
SpecificationsTeam associated FT 12mm PISTONS V2, 2x1.6, THINis a spare part/option for the new Team associated B74 4WD 1/10 Race Buggy. High quality, Great value, local parts support.
This part fits the following vehicles:
- RC10B5
- RC10B5M
- RC10B6
- RC10B6 Club Racer
- RC10B6.1
- RC10B6.1D
- RC10B6.1DL
- RC10B6.2
- RC10B6.2D
- RC10B6.3
- RC10B6.3D
- RC10B64
- RC10B64 Club Racer
- RC10B64D
- RC10B6D
- RC10B74
- RC10B74.1
- RC10B74.1D
- RC10SC5M
- RC10SC6.1
- RC10SC6.2
- RC10T5M
- RC10T6.1
- RC10T6.2
Team associated FT 12mm PISTONS V2, 2x1.6, THINis a spare part/option for the new Team associated B74 4WD 1/10 Race Buggy. High quality, Great value, local parts support.
This part fits the following vehicles:
- RC10B5
- RC10B5M
- RC10B6
- RC10B6 Club Racer
- RC10B6.1
- RC10B6.1D
- RC10B6.1DL
- RC10B6.2
- RC10B6.2D
- RC10B6.3
- RC10B6.3D
- RC10B64
- RC10B64 Club Racer
- RC10B64D
- RC10B6D
- RC10B74
- RC10B74.1
- RC10B74.1D
- RC10SC5M
- RC10SC6.1
- RC10SC6.2
- RC10T5M
- RC10T6.1
- RC10T6.2
| SKU | ASS91621 |
| Barcode # | 784695916210 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0080kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock