On Sale
10% OFF
SKU: ass91120
team associated FT TiN Heavy-duty Ballstuds, 10 mm
$16.38
or 4 payments of $4.09 with
Info
Price Matchup
Description
team associated FT TiN Heavy-duty Ballstuds, 10 mm is a spare part for team associated B64D
1x 10mm Ti-Nitride Heavy Duty Ballstud Set.
Compatible with these Rc Vehicles.
- RC10B5
- RC10B5M
- RC10B6
- RC10B6D
- SC10 4x4
Description
Specificationsteam associated FT TiN Heavy-duty Ballstuds, 10 mm is a spare part for team associated B64D
1x 10mm Ti-Nitride Heavy Duty Ballstud Set.
Compatible with these Rc Vehicles.
- RC10B5
- RC10B5M
- RC10B6
- RC10B6D
- SC10 4x4
Description
team associated FT TiN Heavy-duty Ballstuds, 10 mm is a spare part for team associated B64D
1x 10mm Ti-Nitride Heavy Duty Ballstud Set.
Compatible with these Rc Vehicles.
- RC10B5
- RC10B5M
- RC10B6
- RC10B6D
- SC10 4x4
Specifications
| SKU | ass91120 |
| Barcode # | 784695 911208 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ