On Sale
10% OFF
SKU: ASS6159
Team Associated RC10 Protech Body And Wing Clear With Window Masks - ASS6159
$51.21
or 4 payments of $12.80 with
Info
Price Matchup
Description
Team Associated RC10 Protech Body And Wing Clear With Window Masks
The body used on the original RC10 is available again! It fits the RC10 classic, RC10 re-release, and upcoming RC10CC Clear Classic car.
This Part Fits The Following Vehicles
- RC10 Classic
- RC10CC
- RC10 Classic 40th Anniversary
Description
SpecificationsTeam Associated RC10 Protech Body And Wing Clear With Window Masks
The body used on the original RC10 is available again! It fits the RC10 classic, RC10 re-release, and upcoming RC10CC Clear Classic car.
This Part Fits The Following Vehicles
- RC10 Classic
- RC10CC
- RC10 Classic 40th Anniversary
Description
Team Associated RC10 Protech Body And Wing Clear With Window Masks
The body used on the original RC10 is available again! It fits the RC10 classic, RC10 re-release, and upcoming RC10CC Clear Classic car.
This Part Fits The Following Vehicles
- RC10 Classic
- RC10CC
- RC10 Classic 40th Anniversary
Specifications
| SKU | ASS6159 |
| Barcode # | 784695061590 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
Stock Location
-
Store StockIn Stock
-
Warehouse StockIn Stock
In-stock items and stock levels are subject to continuous change; if a stock error occurs, you will be notified by our team. Items located in the (STORE) are dispatched within 1 to 3 working days. (WAREHOUSE) items may require an additional 1 to 4 working days for processing before dispatch. For items in our (INTERNATIONAL) warehouse, an extra 5 to 10 days of processing time may be required. In the event your order contains items from multiple warehouses, it will be held until all items have arrived in our store for shipment. Rest assured, our goal is to ensure you receive your orders as quickly and as safely as possible.
Have a Question?
Price Matchup
Have a Question?
FAQ