Team Associated RC10B74 Differential Outdrives, front or rear, 16mm
or 4 payments of $6.12 with
Info
Description
Team Associated RC10B74 Differential Outdrives, front or rear, 16mm
Team Associated RC10B74 16mm Differential Outdrives. These are an updated version of the original ASC92136 RC10B74 outdrives. They feature less machine work to create a more durable and economical outdrive, and the length is 1mm shorter to reduce chipping around the edges. Package includes two outdrives that can be used in the front or rear position.
This part fits the following vehicles:
- RC10B74
- RC10B74.1
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
Description
SpecificationsTeam Associated RC10B74 Differential Outdrives, front or rear, 16mm
Team Associated RC10B74 16mm Differential Outdrives. These are an updated version of the original ASC92136 RC10B74 outdrives. They feature less machine work to create a more durable and economical outdrive, and the length is 1mm shorter to reduce chipping around the edges. Package includes two outdrives that can be used in the front or rear position.
This part fits the following vehicles:
- RC10B74
- RC10B74.1
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
Team Associated RC10B74 Differential Outdrives, front or rear, 16mm
Team Associated RC10B74 16mm Differential Outdrives. These are an updated version of the original ASC92136 RC10B74 outdrives. They feature less machine work to create a more durable and economical outdrive, and the length is 1mm shorter to reduce chipping around the edges. Package includes two outdrives that can be used in the front or rear position.
This part fits the following vehicles:
- RC10B74
- RC10B74.1
- RC10B74.2
- RC10B74.2D
| SKU | ass92262 |
| Barcode # | 784695922624 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock