Team Associated RC8B4 FT front lower suspension arm inserts, carbon fiber, 2.0 mm 81532
or 4 payments of $10.21 with
Info
Description
Team Associated RC8B4 FT front lower suspension arm inserts, carbon fiber, 2.0 mm 81532
Team Associated RC8B4/RC8B4e Factory Team Carbon Front Lower Arm Insert. These optional arm inserts are a great way to control the stiffness of the front lower arms on the Team Associated RC8B4 or RC8B4e. Made from carbon fiber, these are installed using eight optional 2.5x6mm button head screws (sold separately). Package includes two front lower arm inserts.
This part fits the following vehicles:
- RC8B4
- RC8B4.1
- RC8B4.1e
- RC8B4e
Description
SpecificationsTeam Associated RC8B4 FT front lower suspension arm inserts, carbon fiber, 2.0 mm 81532
Team Associated RC8B4/RC8B4e Factory Team Carbon Front Lower Arm Insert. These optional arm inserts are a great way to control the stiffness of the front lower arms on the Team Associated RC8B4 or RC8B4e. Made from carbon fiber, these are installed using eight optional 2.5x6mm button head screws (sold separately). Package includes two front lower arm inserts.
This part fits the following vehicles:
- RC8B4
- RC8B4.1
- RC8B4.1e
- RC8B4e
Team Associated RC8B4 FT front lower suspension arm inserts, carbon fiber, 2.0 mm 81532
Team Associated RC8B4/RC8B4e Factory Team Carbon Front Lower Arm Insert. These optional arm inserts are a great way to control the stiffness of the front lower arms on the Team Associated RC8B4 or RC8B4e. Made from carbon fiber, these are installed using eight optional 2.5x6mm button head screws (sold separately). Package includes two front lower arm inserts.
This part fits the following vehicles:
- RC8B4
- RC8B4.1
- RC8B4.1e
- RC8B4e
| SKU | ASS81532 |
| Barcode # | 784695815322 |
| Brand | TEAM ASSOCIATED |
| Shipping Weight | 0.0300kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000064000m3 |
-
Store StockBackorder
-
Warehouse StockIn Stock